Pondělí - Neděle 11:00 - 23:00


Česky English Deutsch Russian
Drobečková navigace

Úvod > O restauraci

O restauraci

Balounovo jméno není Čechům neznámé. Jde o oblíbenou literární postavu z Osudů dobrého vojáka Švejka, který v knize symbolizuje klid, mír, pokoj a celkovou pohodu. Ve stejném duchu se nese o podnik na Václavském náměstí nesoucí jeho jméno. Na první pohled si ho možná nevšimnete. Restaurant U Balouna se totiž nachází v historickém sklepení, jehož základy byly položeny ve 14. století. Dostat se do něj znamená vejít do malého průchodu a po klesajících schodech sejít do samotného podniku. Jakmile tak učiníte, máte jistotu, že již na místo nezapomenete. Je v něm totiž ztělesněný duch poctivého staročeského podniku - hodně dřeva, členitý a útulný prostor a pohotová obsluha, která pomůže a poradí v každé situaci. Z rozmanitého jídelního lístku si můžete vybrat tradiční česká jídla (Bramborové knedlíky plněné uzeným masem, Svíčková na smetaně...), zajímavé masové speciality nebo si jen zakousnout do nějaké pivní pochoutky (Staropražské Grundle...) a vše poté zapít lahodným plzeňským pivečkem.

Kdo pracuje či případně bydlí na Václavského náměstí a rozhodne se stát pravidelným zákazníkem (neboli štamgastem, ať se držíme staročeského označení), potěší Vás cenově výhodné polední menu s polévkou a pěti hlavními jídly. Může využít donášku jídel v blízkém okolí nebo dovážku (DámeJídlo) po celé Praze. Veškeré pokrmy dostanete v praktických zatavených miskách, které jsou vhodné i k ohřevu v mikrovlnné troubě.

Akceptujeme platební karty a stravenky(e-stravenky).

Restaurant U Balouna je svěží připomínkou starých dobrých časů, kdy hospodské podniky nebyly neosobním prostorem, ale skutečně živým místem, v němž byl zákazník hýčkán a výčepní respektovaným panem domácím. Když se to spojí s moderními technologiemi, výbornou gastronomii, tak není co řešit....

Neváhejte a pojďte dále, jste u nás všichni vřele vítáni !!!